Skip to main content

puude istutamine. õunapuud ja hekidTaimede istutamine on oluline osa haljastustöödest, mida teostatakse nii eramajades kui ka avalikes kohtades, nagu pargid ja tänavad. Enne taimede istutamist on soovitatav teha dendroloogiline hinnang, mis hindab piirkonna pinnase ja valgustingimusi, et valida sobivad taimed.

Puude istutamine

Istutamisel tuleb arvestada taimede eripäradega, nagu õunapuude ja viljapuude istutamine, mis nõuavad head toitainete varustatust ja päikesepaistelist kasvukohta. Kuuseheki istutamine on populaarne valik, kuna kuused on vähenõudlikud ja annavad aastaringselt ilusat haljastust.

Enne istutamist tuleb ette valmistada muld ja veenduda, et see on piisavalt viljakas ja vaba umbrohust. Taimede istutamisel tuleb jälgida sobivat istutussügavust, kuna liiga madal istutamine võib takistada juurte kasvu ja liiga sügav istutamine võib takistada taimede kasvu. Samuti tuleb taimi kasta piisavalt, eriti esimese kahe nädala jooksul pärast istutamist.

Haljastustööde hinnakiri

Haljastustööde hinnakiri sõltub istutatavate taimede arvust, suurusest ja asukohast. Istutamine Tallinnas on eriti oluline, kuna piirkonna kliima nõuab taimedelt kohandamist ja lisahooldust.

Taimede istutamine Tallinnas ja Harjumaal

Taimede istutamine võib aidata parandada õhukvaliteeti, luua meeldiva elukeskkonna ja suurendada kinnisvara väärtust. Seega on oluline valida õiged taimed ja korralikult istutada, et tagada nende tervislik kasv ja ilus välimus aastateks.